KÜBERTURVALISUSE KOOLITUSED

Suurimat kahju tekitav kuritegevus on kolinud küberruumi. Me ei saa eirata fakte, et kaasaegne viirusetõrje suudab peatada kuni 30% rünnakutest. Seetõttu on järjest olulisem inimfaktor. Olgu see nutikalt ülesehitatud IKT taristu või teadlik kasutaja. Pea 70% rünnakutest saab kasutaja oma teadliku tegevusega ära hoida või neid aegsasti tuvastada.

Igapäevane küberturvalisus on sama lihtne kui jalgrattaga sõitmine või tänaval ohutu liikumine. Tuleb teada mõningaid reegleid ja teha väikesed muudatused oma käitumises. Just viimane eeldab süsteemset tööd kasutajatega. 

Igapäevane küberturvalisus kätkeb endas:

  • kontode ja paroolide turvaline kasutamine
  • petukõnede, õngitsuskirjade ja libalehtete tuvastamist ja kaitset nende eest
  • erinevate nutiseadmete kasutamiste
  • erinevate veebilahenduste ja infosüsteemide turvalist kasutamist

Küberturvalisus on suuresti käitumise ja harjumuse küsimus. Seda ei ole võimalik muuta ühekordse koolituse või testimisega. See hõlmab ka süsteemset igapäevast tööd. Lisaks koolitustele pakume ka võimalikku lahendust inimeste käitumise muutmist, mis arvestab erinevaid asjaolusid nagu näiteks inimeste loomulik vastuseis muutustele, organisatsiooni IKT-taristu ja kasutajate poliitika reegleid jne.

Koolitused
Töötaja küberturvalisus

Enamus asutuste vastu suunatud rünnakuid pannakse toime inimlikku eksimust ärakasutades. Selle tagajärjel kannab asutus majanduslikku kahju või peab üldse tegevuse lõpetama.

Virtuaal- ja kontaktkoolituse vormis

Isiklik turvalisus

Küberkurjategijad kasutavad ära inimeste käitumismustreid ja harjumusi. Samas on võimalik ennast lihtsate tegevuste ja meetmetega ennast või ära hoida kahjud.

Virtuaal- ja kontaktkoolituse vormis

Turvaline e-riik

Eesti e-riik on ülesehitatud kindla süsteemi alusel, mis tagab teenuste turvalise kasutamine. E-riigi kaudu saab mitmeid teenuseid kiiresti ja lihtsalt kasutada.

Virtuaal- ja kontaktkoolituse vormis

Koolituse tellimiseks võite jätta oma soovi ka allpool kontaktvormi:
Palun sisestada koolituse nimetus, osalejate arv või gruppide arv ning soovituslik koolituse toimumise aeg